نماد مسابقه

معرفی نماد مسابقه مستندسازی پروژه

پویایی، یکپارچگی، تنوع، پایداری، تمایز و بینش از جمله مفاهیمی است که الهام بخش ما در طراحی نماد مسابقه مصورسازی پروژه بوده اند. 

حرکت: حرکت در یک اثر بیشتر بر پایۀ حافظه و تجربه بصری شکل میگیرد و در این جا تکرار دایره ها تداعی کننده حرکت, پویایی, جنبش است. پروژه ها ماهیتا تمایل به حرکت به سمت تکامل دارند . در اینجا حرکت نمادین پروژه ها جهت حضور در این رقابت مشهود و ملموس است.  

اتحاد:‌ اتحاد هدفمند و هدفدار دایره های نمادین که جهت گیری و جهت دهی به سوی حضور در این مسابقه را دارند در این لوگو لحاظ شده است.   

تنوع:‌ بواسطه تنوع مرزها شکسته خواهند شد و محدودیت ها از بین می روند. لوگو شامل طیف گسترده ای از مفاهیم در مورد تنوع است: تنوع در انواع پروژه ها، صنایع مختلف، فرهنگ سازمانی، نوآوری و ایده سازی متنوع.  

 پایداری:‌ ما برای زندگی بهتر امروز خود نباید زندگی نسل‌های آینده را به خطر بیاندازیم. این نگاه به نسل‌های آینده را می توان به مفهوم پایداری تعمیم داد یعنی باید در انجام فعالیت‌های خود با اصول پایداری گام برداشت.  پایداری در مدیریت پروژه در مورد ادغام جنبه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در سیستم های مدیریتی و حاکمیت پروژه است. رنگ سبز بکار رفته در این لوگو تاکییدی است بر مفهوم پایداری و تفکر سبز.

متمایزسازی: این استراتژی در کسب و کار و بازاریابی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و هدف معرفی آثاری است که از ایده و نوآوری برخوردار باشند. 

چشم انداز: چشم انداز بدون عمل، صرفا یک رویا است. در این نما به اهمیت چشم‌انداز (Vision) در پروژه ها با بکارگیری چشم به صورت انتطاعی تاکید شده است. 

نماد ماهی: ماهی‌ها نیز مانند مادرشان دریا، معانی نمادین مختلفی را با خود حمل می‌کنند. اصلی‌ترین این نماد‌ها؛ بارآوری، ابدیت، خلاقیت، اقبال خوش، خوشحالی، دانش و دگردیسی است و ماهی که خلاف جریان و حرکت همنوعان خود است دال بر تمایز, زکاوت و منحصر بفرد بودن است.

دایره: با توجه به محوریت مسابقه و امکان ارسال آثار بصورت چند رسانه (عکس, فیلم کوتاه, پویانمایی) نمای مثلثی Play برگرفته از بدن ماهی بکار رفته شده است. 

دایره های بکار رفته در این لوگو نمادی از پروژه ها هستند که در این مسابقه به رقابت میپردازند. رنگ و اندازه های متنوع آن حکایت از اندازه و محدوده گسترده پروژه ها دارد. 

هلال: هلال بکار رفته در این لوگو تصویری نمادین و انتزاعی از لنز دوربین میباشد. 

شبکه اعضاء و حامیان مسابقه

 بعنوان نماینده از طرف انجمن بین المللی مدیریت پروژه IPMA و انجمن مدیریت پروژه ایران Iran PMA  از سازمان های پروژه محور، علاقمندان به عکاسی و فعالان پروژه دعوت می نماییم تا به این جشنواره بپیوندند و نقشی فعال در مستندسازی پروژه ها ایفا نمایند.